המחבוא

דף הבית » בלוג » המחבוא

חדר קטן ומצחין בדרום ת"א. במזווה במטבח, או מה שהיינו מכנים "מקום בישול ארעי", מפוזרים ניירות עטיפה של ממתקים, מלוחים וכמובן שוקולדים (שלא יחסר), היה והרעב יתקוף כשהחנות תהיה סגורה. מיטה ישנה של הסוכנות, ארון בגדים עם שתיים שלוש חולצות ומכנס גינס אחד.
בחוץ עומד רכב גדול ולבן עם חלונות כהים, נראה כמו רכב משלוחים, אבל למעשה זו דירה קטנה ניידת על גלגלים: טלוויזיה, מקרר זעיר, ושוב אותם נצנוצי העטיפות והאוכל המזדמן, מיטה מתקפלת עם שמיכת צמר גמלים (שרק אלוהים יודע מאין השיג אותה) מקופלת בפינה, יחד עם שתי כריות ללא כיסוי. הוא קרא להם המפלטים ההכרחיים לקיומו היומיומי.
עזרא הגיע לקריאת קלפים שלא מרצונו, מובל על ידי אשתו, גברת חזקה ודעתנית, שהחליטה לסלקו סופית מחייה וחיי ילדיהם. עזרא הסכים לשבת אתי כמה פעמים, בין אם רצה עזרה ובין אם נכפה עליו, כי מבחינתו התחליף היה עונש עצום עבורו.
עזרא ישב מולי כדי לנסות ולקבל תשובות מהקלפים מדוע מדי פעם הוא משאיר שובל של עדויות לנשים אחרות בחייו – תמונה "שנשכחה" במחשב, מסרונים שלא נמחקו "במקרה" – והביאו אותו ואת זוגתו על סף גירושין ופירוק המשפחה.
קלפיי הטארוט מסוגלים לראות ולאבחן מסרים מתת המודע, ולכן הם שלפו את קלף העולם, שהוא קלף הביטחון, המעטפת שאמורה להתהוות מינקות עד בגרות.
אצל עזרא מעטפת זו מעולם לא התקיימה, הוא נזרק מהורים גרושים עם בעיות הסתגלות לבית הדודה (יצחק קדמן לא היה בסביבה באותם השנים), שם ספג רעב, מכות, רצח והרגשה של סרח עודף. בגיל 10 עזב את בית הסוהר הזה שנקרא בית אומנה ועבר לגור בחוף הים, או בפחון מצוי או בכל מקום בו מצא גג.
הוא הצליח לגלות חוזק פנימי כאשר יכל לומר לא לסמים, לעבריינות ולאלימות, וכך שרד.
בבגרותו נישא, הביא בנות יפות וחזקות – והמון משקעים איומים. עזרא לא בטח באהבת אשתו (ומכאן צץ לו קלף שמונה החרבות), לא סמך על כך שהבית שלו ימשיך לעמוד, והיה זקוק לאין סוף חיזוקים על היותו…עזרא.
אשתו, אישה אסרטיבית בד"כ (כמעט כמו הדודה מהעבר), עמדה על סף התמוטטות.
היא אפילו לא ידעה על מקומות המסתור שלו, שנועדו לנחם את השורד שבו, על כך שתמיד תהיה לו קורת גג.
אז בגידות, מקומות מסתור והסתגרות פנימית איומה הביאו אותו אלי. שבועות חלפו ואתם הקלפים שנפתחו וייעצו, והבינו את מה שעובר עליו.
עצם ההבנה הביאה להארה, וזה היה מספיק בשביל עזרא לעצור את מעגל הכאב.
והיום? הוא ויתר על החדר הסודי, על הנשים האחרות, אך עדיין שומר על הרכב המאובזר – אדם צריך מפלט, לא?

 

כתבה זו וכתבות רבות אחרות ניתן לקרוא בספר דיגיטלי בהוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת. לרכישת הספר 

 

קלף העולם
קלף העולם

21 שהוא האחרון בסדרה הראשית, אמור לסמל בטחון ויכולת להביא שקט לחיים, עם בית טוב. זהו קלף שמאפשר שלמות, השגת כל מה שטוב בחיים. קלף חיובי שמסיים את כל מסעו של הטיפש בסידרה הראשית, זהו הקלף שמייצג הצלחה שלימות ושמירה על העולם של השואל.יש כאן מעגל אליפטי מעין מנדלה,והדמות רוקדת מאושרת ו. לעיתים יש צורך לרכוש חפצים טובים ואף יקרים עלמנת לקבל בטחון נפשי וכלכלי.

קלף מאד חיובי ,עם משמעות ברורה

קלף 8 החרבות
קלף שמונה החרבות

הדמות, שעיניה עצומות, למעשה כבולה בתוך עולמה, מתעלמת מכל מה שקורה סביבה. זהו קלף שלילי מעצם היותו סגור טובל במים אפסיים שהם רגשות מודחקות לא טובות. הכרה בסגירות הזו, הבנה בקיומה, יכולה להביא לעזרה וליכולת התמודדות.
הרבה פעמים שימת הדגש על הבעיה ,פותר חלק ממנה.

Image\s credit:
By Pamela Coleman Smith - a 1909 card scanned by Holly Voley (http://home.comcast.net/~vilex/) for the public domain, and retrieved from http://www.sacred-texts.com/tarot (see note on that page regarding source of images).
By Authorship: Arthur Edward Waite, Pamela Coleman Smith was the artist and worked as an artist 'for hire.' Waite was the copyright holder and he died in 1942. - This image scanned by Holly Voley,

אולי יעניין אותך

קורס זום
קורס זום חודש נובמבר הגיע, סתיו ברחובות ובגינה, זה בהחלט הזמן להתכונן לחורף. לקנות מגפיים, מטריות, והגיע הזמן לקורס טארוט 2021 2022 ! אני מעבירה קורסים למעלה מ33 שנה. כאן…
אז לקחו אותי לקריאת קלפים כחלק מיום כייף של עובדיי (בעיקר עובדות) מרכזי השירות של כביש 6. הפותחת בקלפים, כלומר אני התיישבה ליד שולחן קטן ושתי כיסאות. תוך שלוש דקות…
רבים שואלים אותי, בפתיחת קלפי טארוט, מה משמעות פריסת הקלפים… אז לקלפיי הטארוט יש 78 קלפים, או 78 אותיות לבניית שפת הטארוט. קוראת בקלפים יודעת איך להוציא אותיות, מילים ומשפטים…

מעוניינים להתייעץ, לשאול או לקבל עוד מידע

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם