מוטב מאוחר מאשר אף פעם

דף הבית » בלוג » מוטב מאוחר מאשר אף פעם

הוא ניסה לכרוע על ברך אחת, אבל נפל הצידה. "אוף! איזו פוזה טיפשית!" משה (המכונה מויש'לה) ניסה שוב, ונעמד על רגליו, "ככה זה מקובל?" שאל, "באיזו יד אני מחזיק את הטבעת?"
אבל אני מקדימה את עצמי.. כי תחילת הסיפור הייתה שונה לחלוטין: במשך חמש וחצי שנים ניסתה רותי להפוך את משה מלהיות בן זוג לחיים ולדירה, לחתן ואבא לילדיהם. היא הייתה מופיעה אצלי בקליניקה בחיפה עם דמעות בעיניים והרבה כעס. "מה יהיה הסוף עלינו? שלוש פעמים עזבתי אותו, ושלוש פעמים הוא החזיר אותי, כולו אוהב ודומע, מתחנן שלא אעזוב אותו. אבל הוא לא מציע לי נישואין." אז מה עובר על מויש'לה שלנו?
קלף הנאהבים הוא קלף ההתלבטות האין סופית, כשהאדם ניצב בצומת דרכים ויכול לבחור לכאן או לכאן. אם יתחתן, האם יתמודד עם המחויבות הזו? ומה לגבי ילדים? הוא בן 35 ועדיין לא מרגיש בשל להיות אבא. ובכלל, "מה רע ככה?" הוא תמה, "אנחנו זה עם זו, אבל בלי כבלים, מתאים לי!"
מעולם הוא לא הכחיש את אהבתו העמוקה לחברתו, אישה חרוצה, חכמה, נעימה, ומתאימה לו כמו כפפה ליד. אבל המושג חתונה העביר בו חלחלה אמיתית.
בפעם הרביעית, אחרי שהיא אספה את כל חפציה מהבית המשותף, הפעם בשקדנות ובהחלטיות, ויצאה מהבית "מבלי לשוב!" הכריזה, ונראתה מכוונת מאד למטרה של לעזוב אותו, הוא הגיע אלי.
"אני חולה עליה, אבל לא מצליח להביא את עצמי להציע לה נישואין. ואני אהיה אומלל בלעדיה!"
כן, אני יודעת שזה נראה כמו מילות שיר רומנטי קיטשי להחריד, אבל לפעמים המציאות היא רומנטית קיטשית להחריד.
לאחר שלוש פתיחות ארוכות ושיחות מוטיבציה לגבי הפחד שלו וההפסדים שנגרמו בעקבותיו, החליט מויש'לה שלנו, רועד ומבוהל, "לקפוץ למים", ולהתכונן לקראת הרגע הגדול, בעיקר עם הופעתו של קלף 10 הגביעים, שמסמל משפחה מאושרת.
"לא ככה," אני מתקנת, "אתה תעשה את זה כמו שצריך: תכרע ברך, תביא טבעת אירוסין – לא יהלום כי יותר מידי דם נשפך עליו – ותבקש את ידה."
ומשה הגדול מכולם לא רק שכרע, אלא גם ביקר את אבי הכלה לעתיד, ביקש את ידה וערך מסיבת אירוסין. ובחתונה תנחשו מי פיזזה? כמובן שאני!
אושר גדול שורר בבית הזוג היקר, אליו נוספו כבר שני ילדים, ומוישל'ה – לא תאמינו – אבא למופת ובן זוג מדהים.
מה שמוכיח שלעיתים נחוץ רק קלף אחד כדי שיגרום לדחיפה גדולה ולסוף הטוב.

 

 

כתבה זו וכתבות רבות אחרות ניתן לקרוא בספר דיגיטלי בהוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת. לרכישת הספר 

 

קלף הנאהבים
קלף הנאהבים

מלאך משמיים מסוכך מעל שתי דמויות: הדמות הגברית אינה מחוברת אליו, אלא מבקשת עצה מדמות האישה, שמחוברת לעצה האלוהית. התלבטות, בחירה בין דברים. לעומת מה שהרוב חושב, זהו אינו קלף על זוגיות אלא על חוסר החלטה ברורה. פרשת דרכים ניצבת בחיו של כל אדם, והצורך להגיעה לתשובה הנכונה, יוצר סגנונות שונים של קבלת החלטות. ישנן תאוריות רבות בנושאים אילו.
היופי בקלף עם נימה פמיניסטית, הוא שאת ההחלטה מקבלת האישה מהגורם האלוהי והאדם פונה אל האישה ,בכדי לראות את דרכה. קלף מעשי מאד .

קלף 10 הגביעים
קלף עשרת הגביעים

קלף של אושר משפחתי טהור, הזוג, הילדים והקשת בענן שמסמלת ברית של טוב עם השמיים.
הגבר מסוכך ומחבק את האישה במתניה כבעלת הברית שלו, הילדים המרקדים נראים מטופחים ושמחים והעיר המוצגת ממול בנויה איתנה, כמו החיבור הזוגי וההורי הזה.
קלף שמאפשר רק טוב ושמחה…מאחלת לכולם קלף זה!

Image\s credit:
By Authorship: [Arthur Edward Waite], Pamela Coleman Smith was the artist and worked as an artist 'for hire.' Waite was the copyright holder and he died in 1942. - This image scanned by Holly Voley

אולי יעניין אותך

יכולת השליטה כמנהיגות מתאפיינת בכמה יכולות, שתיים מהן מיוצגות בקלפיי הטארות. יש את הקיסר שמייצג מנהיגות אבסולוטית, דיקטטורה וכל צורה שהמנהיג\ה ,נוטלים את קבלת ההחלטות שלהם, ללא מתן סמכויות לאחרים,…
היום רציתי לדון במושג אומץ ללא תנאים מוקדמים, לקבלת החלטה ,משנה חיים.עם ידיעה שתוצאות הלוואי יהיו הרסניות,קשות ובלתי מתפשרות. הטיפש כביכול (the fool) ,יוצא לדרך. בגדיו מאווררים עשויים מבד שיפון…
קורס זום
קורס זום חודש נובמבר הגיע, סתיו ברחובות ובגינה, זה בהחלט הזמן להתכונן לחורף. לקנות מגפיים, מטריות, והגיע הזמן לקורס טארוט 2021 2022 ! אני מעבירה קורסים למעלה מ33 שנה. כאן…

מעוניינים להתייעץ, לשאול או לקבל עוד מידע

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם