הכלה

דף הבית » בלוג » הכלה

הפעם הייתי רוצה לחלוק איתכם סיפור מצחיק, ולעיתים מצחיק מאד!
אריקה הפכה לחמות ביום הולדתה ה-53, כאשר בנה התחתן. זהו הבן היחיד שלה, אותו גידלה וטיפחה באובססיביות: נירי כאן ונירי שם, נירי הגאון שמעולם לא נולד אחר כמוהו, נירי ילד מוכשר.
אל תטעו אריקה היא אישה רגילה, נאה, מטופחת עם יכולת כתיבה ותרגום מדהימה. היא היתה ידועה בכשרונותיה, אבל אחרי שהתאלמנה מבעלה, שנפטר באופן פתאומי מהתקף לב בגיל 48, היא נקלעה למשבר קשה מאד והפנתה את כל מרצה, חייה ויכולותיה לבנה היחיד, ניר.
כל חברה שניר הביא הביתה “להסתכלות” זכתה למבט עוין וסינון שקט מפיה, בעיקר במטבח: “תתרחק ממנה, לא ייצא ממנה כלום.” וניר, צעיר נבון שמעריץ את אמא, התרחק מעוד אחת ועוד אחת.
עד שהגיעה לחייו אדווה, אותה הכיר במקום עבודתו כמתכנת מחשבים (חשבתם שהוא לא ילמד ויחכים ויגרום נחת רוח לאמא?). אדווה היא אשה בת 27, נבונה, מעניינת, מושכת ובעיקר חזקה מאד. כאשר אמרה האם לבנה להתרחק ממנה, הבינה אדווה את מקומה ולקחה את ניר הרחק מאימו לעיר אחרת, שם הקימו משפחה, וכיום יש להם כבר שני ילדים תאומים.
הקלף הראשון שהופיע בקריאת הקלפים של אריקה היה מלך הגביעים, שמסמל ביתיות ומשפחתיות. היא החלה להגיע אלי לאחר שמודרה קשות מבית הבן, ורצתה לדעת בכל מחיר מה קורה שם ומדוע הוא כמעט ואינו מגיע לביקורים.
לעיתים “שיחררה” אדווה את בן הזוג שלה לראות את אמא שלו, בידיעה ברורה שהיא זוכה שם בקיטונות של כעס. אריקה רצתה לדעת מה עובר במוחה של אדווה, מאחר והיא הכלה, בזכות שכלה והגיונה, סרבה לקבל אותה ואת משק רוחות הרוע והתיסכול שנבעו ממנה.
קלף נסיך החרבות, המסמל את מזל תאומים, הופיע תדיר בחקירות אריקה על הכלה “הנוראית”. האובססיה השתלטה על כל חלקה טובה בחדר הקריאה, המאבק שהביא את אריקה להשאר לבדה ללא הנכדים הבן והכלה כמעט חיסל אותה.
פעם אחת החלטתי ללמד את האימא הרגשנית הזו שיעור בהגיון: הוריתי לה לכתוב 200 פעם על דף את המילים הבאות: “ועזב איש את בית הוריו ודבק באשתו והיו לבשר אחד”. זהו משפט שכתוב בחוכמה רבה בספר התנ”ך, ושווה לקרוא אותו שוב ושוב עד שייחרט בשכל ובתודעה. ויופנם, קלף מלכת החרבות, המסמלת את תכונות מזל דלי, דיבר על ההגיון שחייב לחדור לרגש.
והמצחיק הוא שאריקה אכן הביאה איתה למפגש הבא שלנו את הנייר הכתוב, שיביא לה קצת שקט נפשי. מאז היא נרגעה כמעה, נשמה עמוק בכל פעם שראתה את אדווה, שהייתה לה יריבה ראוייה, ושתקה. מדי פעם חזרה אלי לבכות ולקטר, אבל היא זכתה לראות את הנכדים שלה בצורה מסודרת ואת אביהם, בנה האהוב, לעיתים קרובות יותר, בעיקר אחרי שהוא קיבל מאדווה אישור לבקר בשל התנהגות טובה.. ועדיין אני רואה אותה לעיתים קרובות, כי אני הקוראת והמייעצת משמשת קיטור לחייה.
אז יקיריי: התייחסו יפה לאהובים שלכם אבל גם לבני או בנות זוגם!

 

כתבה זו וכתבות רבות אחרות ניתן לקרוא בספר דיגיטלי בהוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת. לרכישת הספר 

 

מלך הגביעים
מלך הגביעים

מסמל את מזל סרטן וכל תכונותיו: ביתיות’ משפחתיות, איחוד משפחתי אוהב, רגישות רבה וצורך בחום ללא הפסק. בנוסף, גם ראיה מרחבית טובה ויכולת עיצובית מיוחדת.מכיון שהוא מגיע ממזלות המים ,יש כאן הרבה רגשנות אמפתיה והכלה. לקיחה ללב ולעיתים עצב גדול וכניסה למקומות של דיכאונות קלים.

קלף נסיך הגביעים
נסיך החרבות

גם הוא מגיע מעולם הסמלים האסטרולוגים מבית השמש’ ומייצג את תכונות היסוד של מזל תאומים: תקשורת זורמת’ משחק’ כתיבה’ חוסר יציבות והתנהלות לא עקבית, אינטלגנציה גבוהה והעיקר – אישיות אחרת, שונה ומוחצנת.קשה מאד לדעת כיצד יתנהג בן מזל מאזניים. מבחינת יום דבש יום בצל (יום בסל יום עאסל). הוא מאד דואג לעצמו ולחייו ,ויודע להעביר זאת עי כתיבה משחק או כל כוונה מוחצנת אחרת. זהו מזל מתאים לעיתונאים כותבים מחזאים וכו.

קלף מלכת החרבות
מלכת החרבות

או כל סממני מזל דלי, מזל הידוע בייחודו ובמוזרויותיו. סממני המזל הם יכולת חשיבה עצמאית גבוהה, אידיאליזם, חזון והמצאות, יכולת לראות את המצב בראיה עתידית ומרחבית. יחד עם זאת, בני המזל הם שונים כמעה מהאחרים ונוטים לשהות הרבה עם עצמם – והעיקר: ללכת כנגד הזרם. מזל עם יכולת אינטליגנטית גבוהה. ועם יכולת למידה נרחבת.
מזל מעניין לאנשים מעניינים.

Image\s credit:
By Authorship: [Arthur Edward Waite], Pamela Coleman Smith was the artist and worked as an artist 'for hire.' Waite was the copyright holder and he died in 1942. - This image scanned by Holly Voley

אולי יעניין אותך

יכולת השליטה כמנהיגות מתאפיינת בכמה יכולות, שתיים מהן מיוצגות בקלפיי הטארות. יש את הקיסר שמייצג מנהיגות אבסולוטית, דיקטטורה וכל צורה שהמנהיג\ה ,נוטלים את קבלת ההחלטות שלהם, ללא מתן סמכויות לאחרים,…
היום רציתי לדון במושג אומץ ללא תנאים מוקדמים, לקבלת החלטה ,משנה חיים.עם ידיעה שתוצאות הלוואי יהיו הרסניות,קשות ובלתי מתפשרות. הטיפש כביכול (the fool) ,יוצא לדרך. בגדיו מאווררים עשויים מבד שיפון…
קורס זום
קורס זום חודש נובמבר הגיע, סתיו ברחובות ובגינה, זה בהחלט הזמן להתכונן לחורף. לקנות מגפיים, מטריות, והגיע הזמן לקורס טארוט 2021 2022 ! אני מעבירה קורסים למעלה מ33 שנה. כאן…

מעוניינים להתייעץ, לשאול או לקבל עוד מידע

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם