הקיסרית והספר

דף הבית » בלוג » הקיסרית והספר

אל הקליניקה שלי נכנס בחור בן 40 ומיד מכריז: "אני ספר מהצפון, אני לא מבין בכלל מה אני עושה כאן בחדר, עם הדבר המוזר הזה שנקרא קריאת קלפי טארוט!" וכך למעשה הסגיר את הייאוש שהביא אותו לחפש תשובות אצלי. למעשה, מלבדו גם מצוקתו עצמה נוכחת בחדר, ישובה עכשיו מולי, כולה חרדה, עצבנית ומשתוקקת לדעת באותה מידה.
"אז שתדעי לך שאל טיפוסים כמוך אני לא מתקרב", המשיך והתיישב, משלב ידיו ורגליו, כל כולו משדר הסתגרות, חשדנות והרבה כמיהה, "אבל נאמר שלי שאת ותיקה ומאד טובה, עוזרת לאנשים ומנחמת בעזרת הקלפים האלה שלך". נימת סיאוב קלה חדרה מעבר למילים האחרונות, כמו ענן שמקדיר את השמש. "יש לי מספרה משלי אבל אני לא מסתדר עם העבודה, אני לא מגיע להבנה עם האישה, והמירמור מביא אותי לייאוש גם ביחסי עם ילדיי, בן ובת ומקסימים שלא מבינים מדוע אבא כל כך קודר ולא נעים."ביקשתי שייקח את חבילת הקלפים ביד, יטרוף אותם ויכניס לתוכם את כל החיים שלו, האנרגיות שלו ומשאלותיו הכמוסות ביותר. "וואו אנרגיות בקלפיי פלסטיק" סינן, תוך כדי שהוא טורף את 78 הקלפים למשך כמה דקות ארוכות.

פרסתי אותם על השולחן: מיד הופיע קלף הקיסרית, מספר 3 בחבילה הראשית, בולט, מתריס וגאה, כאילו בא במיוחד לספר לי את הסוד הכמוס בחיי אותו ספר אומלל. אותה קיסרית יפיפייה בהירת שיער, ששולטת באיתני הטבע, גאה בנשיותה, וכולה פריון, אהבה ונינוחות, נעצה בי מבט ושתינו ידענו מה הולך לצאת מפי. נשמתי עמוק, הרי לא כל יום מדברים כך לגבר בגיל העמידה, שחיי את חייו מרגע יצא לאוויר העולם בהדחקה והכחשה גמורה.
"כמה זמן אתה חי בארון?" שאלתי את הספר ההמום, "נראה שכל חייך אתה חי בטעות מינית גדולה. מתי אתה מתכונן להודות את האמת בפני עצמך, משפחתך והחברים שלך? לבטח חלקם חושדים כבר זמן רב."
בן רגע מילאו את החדר צעקות מלאות אימה וכעס. "אני הומו? השתגעת? על מה את מדברת? מאיפה החוצפה שלך לומר לי דברים כאלה נוראיים? אני איש מסורתי, ששומר על הבת והמשפחה שלי!" וכל אותו זמן, הקיסרית ישבה לה שם על השולחן הסתכלה עליו במבט רגוע, ממתינה בחיוך.
הסברתי לו שלקלפיי טארוט יש יכולת מופלאה לראות אל מעבר לתודעה, כלומר לחדור אל תת המודע שלו. "טעיתי, אני מבקשת את סליחתך, זה פשוט נראה שאתה מחובר מאד לצד הנשי שלך." מיהרתי לומר, מבינה שההצהרה שלי נפלה עליו כרעם ביום בהיר.
רציתי להקל עליו את הבשורה. ברור לי היה שהוא מבין ויודע הכל, אך מה שהוא יודע לא ממש מסתדר עם חייו, שהלכו יד ביד עם הכחשה וסבל ארוכים. חייו יכולים להיות טובים יותר, הוא בוודאי יודע זאת עמוק בפנים, אך ייקח לו זמן להודות בכך. הוא עזב את החדר בסערה ובכעס.
והיום? שמעתי שהוא חי עם בן זוג כבר שנים רבות, מאושר ושלם עם עצמו. הקיסרית הראתה לו את הדרך לאהבתו האמיתית, והכניסה סדר לנפשו . הקיסרית מסמלת עוצמה נשית, יופי, שליטה, יצירתיות גבוהה, הריון, כל התכונות הטובות של הנשיות. כמובן שהקלף אינו לבדו, הוא מוקף בקלפים נוספים, ועל כל אדם הוא יספר סיפור אחר.
כל קלף מתוך 22 הקלפים של הסידרה הראשית מהווה סמל, והחיבור ביניהם הוא זה שמביא את סיפור של האדם שיושב מולי, מצביע על הנפתולים והסודות שאנו יודעים אך בוחרים לקבור עמוק בלב.

 

קלף הקיסרית:
קלף הקיסרית הוא מס' 3 בסידרה הראשית. הדמות המתוארת בקלף היא של אלת הטבע (גאיה,), המסמלת באמונה הנוצרית את מריה הבתולה ("גן נעול אחותי כלה" – הבתולה ההריונית), מוקפת בשדות חיטה, יערות, כריות ורכות, טובלת במפל מים המייצג רגשות אימהיים, היא שולטת בעזרת יופיה, הרגש שלה, שלוותה, רכותה, לבושה בשמלה שיכולה להכיל הריון. היא מייצגת הריון, פריון, נשיות, אהבה, ויחד עם זאת היא גם אישה חזקה, ששולטת בטבע שסביבה.
הקיסרית מביאה איתה יכולת יצירתית גדולה , ודרך חשיבה שונה ומעניינת "מחוץ לקופסא" סמל הנשיות נמצא לידה.כולה רכה ונעימה.
זהו קלף שיתאר חיבור למקום נשי מכיל וחזק לדוגמא או אולי הריון מצופה , וחוש אסטטי גבוה ונעים.

אולי יעניין אותך

קורס זום
קורס זום חודש נובמבר הגיע, סתיו ברחובות ובגינה, זה בהחלט הזמן להתכונן לחורף. לקנות מגפיים, מטריות, והגיע הזמן לקורס טארוט 2021 2022 ! אני מעבירה קורסים למעלה מ33 שנה. כאן…
אז לקחו אותי לקריאת קלפים כחלק מיום כייף של עובדיי (בעיקר עובדות) מרכזי השירות של כביש 6. הפותחת בקלפים, כלומר אני התיישבה ליד שולחן קטן ושתי כיסאות. תוך שלוש דקות…
רבים שואלים אותי, בפתיחת קלפי טארוט, מה משמעות פריסת הקלפים… אז לקלפיי הטארוט יש 78 קלפים, או 78 אותיות לבניית שפת הטארוט. קוראת בקלפים יודעת איך להוציא אותיות, מילים ומשפטים…

מעוניינים להתייעץ, לשאול או לקבל עוד מידע

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם